Zespół Szkół Handlowych im. Bolesława Prusa

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 1194491
  • Do końca roku: 200 dni
  • Do wakacji: 11 dni
 • Kalendarium

  Poniedziałek, 2021-06-14

  Imieniny: Bazylego, Elizy

Nauczanie Zdalne

 

 

                                                                                         DROGI UCZNIU!

 

W dobie e-learningu i zdalnego nauczania, warto sprawdzić, co zrobić, żeby nauka nie była koszmarem! Skupienie się na regularnej nauce w domu nie jest łatwe. Mamy dla Ciebie kilka porad, dzięki którym nauka stanie się przyjemniejsza.

 

1. Przygotuj się tak, jakbyś miał wyjść z domu !

 

To, że nauka odbywa się zdalnie nie oznacza, że możesz „wylegiwać się” w łóżku do późna. Wstań wcześniej i wykonaj wszystkie czynności, które zawsze robisz przed wyjściem – prysznic, ubieranie, śniadanie. Dzięki temu nie wypadniesz z rutyny i podejdziesz do czekających cię zadań "na serio".

 

2. Pozbądź się rozpraszaczy !

 

Wyłącz telewizor. Rozstań się z telefonem, jeśli nie jest Ci potrzebny w czasie zajęć. Koniecznie zamknij portale społecznościowe. Posprzątaj pokój – bałagan rozprasza, a w czystych miejscach nauka jest po prostu przyjemniejsza.

 

3. Ustal plan dnia !

 

Odpowiednio opracowany harmonogram dnia to już połowa sukcesu. Podziel dzień tak, by znaleźć czas zarówno na naukę, jak i na odpowiednie przerwy. Kiedy jesteś wyspany, Twój organizm pracuje lepiej, najtrudniejsze zadania wykonuj więc na początku. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę, skup się na mniejszych partiach materiału, ale ucz się systematycznie.

 

4. Jedz zdrowo i regularnie!

 

Podczas nauki organizm zużywa bardzo dużo energii. Kiedy umysł pracuje na zwiększonych obrotach, należy dostarczać mu odpowiedniej ilości płynów i posiłków.

 

5. Zrób sobie przerwę!

 

Znajdź czas na odpoczynek! Odejdź od monitora! Wyjdź na spacer! Zrelaksuj się i odpręż na zajęciach wychowania fizycznego, przygotowanych specjalnie z myślą o  Tobie!