Zespół Szkół Handlowych im. Bolesława Prusa

Ogłoszenia

 

 

Szanowni Rodzice ośmioklasistów!

Przed Państwa dziećmi ważny wybór dotyczący kierunku kształcenia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

Poniżej znajdziecie Państwo link do rekrutacji online:

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fslaskie.edu.com.pl%2Fkandydat%2Fapp%2Foffer_school_details_pg.html%3FschoolId%3D375%26fbclid%3DIwAR3X_Zvf9toLA4ni5xPctZWps0UlwBqVd5QgLnIUMe10f9O1O2TKVhd8lVw&h=AT3Cu_ojR6G1x2mDlRkR3ipBce4J60-nUx0mVf7stvDQm-NM9-dVMnD0ggKJbr2AbJi-r7MgcMmUv677cuSJH655wmnzsygSK22qzQ-xSHY_NzHBIaB5ajBqwOCTuvIpimXz5ZdSCQ

 

Do zobaczenia!

 

 

 

 

 

 
Szanowni Państwo,
 

 

 
Przypominamy i serdecznie zapraszamy Państwa i Państwa uczniów do udziału w warsztatach on-line Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu", które odbędą się 22 kwietnia w godzinach 11:40-13:45.
 

 

 

 

 
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji tego święta będą działania na rzecz ochrony klimatu.
 

 

 

 

 
Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl. Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów: „Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje" (dr Mariusz Gogól) i „OZE. Skąd mamy prąd?" (dr Tomasz Rożek). Wydarzenie zakończą warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką (vlog „Filmujemy!").
 

 

 

 

 
Warsztaty on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu" odbywają się w ramach projektu edukacyjnego Fundacji BOŚ Postaw na Słonce", a ich organizatorami są wspólnie Ministerstwo Klimatu, Bank Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ, przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.
 

 

 

 

 
Jak wziąć udział w warsztatach? To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść 22 kwietnia o godz. 11:40 na stronę www.dzienziemiwmk.pl i postępować zgodnie z instrukcją. Interaktywny formularz poprosi Państwa o podstawowe informacje: imię, numer i nazwę szkoły, miejscowość. Po zarejestrowaniu staniecie się Państwo pełnoprawnymi uczestnikami warsztatów, będziecie mogli obejrzeć wykłady i wziąć udział w czacie, za pośrednictwem którego możecie także zadać pytania ministrowi klimatu i ekspertom. W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy uczniowie i nauczyciele, przede wszystkim z klas 7-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.
 

 

 

 

 
Będziemy wdzięczni jeżeli zechcecie Państwo przekazać nasze zaproszenie i zachęcić do aktywnego udziału Państwa uczniów. W załączeniu więcej informacji na temat warsztatów.
 

 

 

 

 
Zapraszamy 22 kwietnia!
 

 

 

 

 
Z poważaniem,
Radosław Żuk
Prezes Fundacji BOŚ
 

 

 

 

 
Wiadomość wysłana przez:
Fundacja Banku Ochrony Środowiska
Żelazna 32, 00-832 Warszawa
515 114 639
postawnaslonce@fundacjabos.pl

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo.

 W trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo w poniższej tabeli zamieszczamy adresy poczty elektronicznej do poszczególnych nauczycieli.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy.

Życzymy  wytrwałości i zdrowia w tym trudnym dla nasz wszystkich czasie.

 

NAUCZYCIEL/PRACOWNIK

przedmiot

Podstawowe narzędzie komunikacji

adres email

 

 

 

 

Barbara Kowalska, Lidia Tomczyk

SEKRETARIAT

TEL. 32 2569934 ; tel. kom. +48 501648174

sekretariat@zshkatowice.pl

Iwona Müller

dyrektor, przedmioty zawodowe

DZIENNIK ELEKTONICZNY VULCAN

iwona.muller@zshkatowice.pl

Aleksandra Kowolik

kierownik szkolenia praktycznego, przedmioty zawodowe, wychowawca kl.4T

aleksandra.kowolik@zshkatowice.pl

Joanna Czechowicz-Kwaśniewicz

wicedyrektor, język polski

joanna.czechowicz-kwasniewicz@zshkatowice.pl

Agnieszka Pawlik

matematyka

agnieszka.pawlik@zshkatowice.pl

Angelina Toczek

matematyka, wychowawca kl. 2BS

angelina.toczek@zshkatowice.pl

Anna Babral-Koczur

język nieiecki

anna.babral-koczur@zshkatowice.pl

Danuta Kardas

religia, rewalidacja

danuta.kardas@zshkatowice.pl

Ewa Łazowska

przedmioty zawodowe, PP

ewa.lazowska@zshkatowice.pl

Izabela Zaucha

geografia, EDB

izabela.zaucha@zshkatowice.pl

Jerzy Banasik

pedagog

jerzy.banasik@zshkatowice.pl

Beata Marcinek

WOK

beata.marcinek@zshkatowice.pl

Justyna Izydorczyk

WF, wychowawca kl. 1BS

justyna.izydorczyk@zshkatowice.pl

Kamila Balwierz

historia, WOS, wychowawca kl. 1T

kamila.balwierz@zshkatowice.pl

Magdalena Lewandowska

przedmioty zawodowe, wychow. Kl. 3BS

magdalena.lewandowska@zshkatowice.pl

Magdalena Madej

j. angielski, wychowawca kl. 2T

magdalena.madej@zshkatowice.pl

Maria Kudela

przedmioty zawodowe

maria.kudela@zshkatowice.pl

Monika Moskwa

nauczyciel bbibliotekarz

monika.moskwa@zshkatowice.pl

Katarzyna Dudek

biologia

katarzyna.dudek@zshkatowice.pl

Joanna Dudek

chemia

joanna.dudek@zshkatowice.pl

Bożena Kotecka

fizyka

bozena.kotecka@zshkatowice.pl

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Wolne Lektury (www.wolnelektury.pl) to darmowa biblioteka internetowa istniejąca w polskim internecie od 2007 roku. Naszą misją jest obniżanie barier dostępu do wiedzy i docieranie z literaturą tam, gdzie trudno ją dostać w formie fizycznej, papierowej. W 2019 r. z naszych zasobów skorzystało 5,9 mln użytkowników, a strona została odwiedzona prawie 21 mln razy. Jesteśmy największym i najważniejszym dostawcą bezpłatnych lektur szkolnych - także na potrzeby serwisów uruchomionych przez podmioty publiczne. 

 

Dostarczanie lektur szkolnych w najwyższej jakości opracowaniu i odpowiadanie na potrzeby czytelników to nie lada wyzwanie. W ostatnich dniach odnotowaliśmy ponad dwukrotnie większy ruch na stronie, co jest związane z obecną sytuacją. Od poniedziałku notujemy ponad 100 tysięcy odwiedzin biblioteki dziennie (!). Z całą pewnością wśród czytelników są uczniowie Państwa szkoły. Aby sprostać nowym potrzebom musimy stale pracować nad stroną, aplikacją mobilną oraz publikować kolejne pozycje książkowe.

 

Niestety, realizacja naszej misji jest zagrożona. W 2020 roku nie otrzymaliśmy dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na prowadzenie dalszej działalności. Nie mamy żadnego wsparcia ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej ani Ministerstwa Cyfryzacji. W tej sytuacji dalsze istnienie Wolnych Lektur jest zagrożone.

 

 

 

W związku z tym postanowiliśmy zwrócić się do Państwa z apelem o wsparcie. Jako organizacja pożytku publicznego przyjmujemy darowizny na prowadzenie naszej działalności. Dzisiaj 305 osób wspiera nas regularnymi, miesięcznymi wpłatami - ale to wciąż za mało, żeby móc dalej funkcjonować. Szacujemy, że już przy 1000 wspierających nas stale osób biblioteka uzyska finansową stabilność. Dlatego też będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli zechcą Państwo przekazać naszą prośbę o wsparcie rodzicom uczniów i uczennic Państwa szkoły. Każda, nawet najmniejsza comiesięczna darowizna jest ogromnie ważna nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla wszystkich uczniów i uczennic, którzy na co dzień korzystają z zasobów Wolnych Lektur. Wszystkie informacje dotyczące możliwości wsparcia nas znajdują się na naszej stronie internetowej: https://wolnelektury.pl/towarzystwo/.

 

 

 

Chcemy podkreślić, że można nas wesprzeć także wpłatą jednorazową, ale to wpłaty regularne dają niezbędną bibliotece przewidywalność działania. Dlatego namawiamy na nawet bardzo małe kwoty, ale za to co miesiąc.

 

 

 

Jeśli będą mieli Państwo jakieś pytania i wątpliwości, to zapraszamy do kontaktu: wolnelektury@nowoczesnapolska.org.pl.Z wyrazami szacunku

 

Paulina Choromańska i Jarosław Lipszyc

 

wraz z zespołem Wolnych Lektury

 

 

 

 

W związku z zaistniałą sytuacją z przykrością informujemy, że Dzień Otwarty w naszej szkole zostaje odwołany!

 

 

 

 

 

Opieka stomatologiczna

  

Dyrektor Zespołu Szkół Handlowych im. Bolesława Prusa w Katowicach informuje, że Gabinety Stomatologiczne „W Gwiazdach”  z siedzibą w Katowicach Al. W. Roździeńskiego 90  są zakładem, który udziela naszym uczniom świadczeń zdrowotnych z zakresu leczenia stomatologicznego, finansowanych ze środków publicznych. Wyżej wymieniony Zakład zapewnia świadczenia ogólnostomatologiczne dla młodzieży do ukończenia 18. roku życia oraz profilaktyczne świadczenia stomatologiczne do ukończenia 19. roku życia, określone w przepisach wydanych na podstawie art. 31d Ustawy z dn. 27 sierpnia 2004 o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, w części dotyczącej wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży z wyłączeniem świadczeń ortodoncji.

  

Opieka stomatologiczna w zakresie świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia wymaga zgody rodziców, w związku z tym rodzic jest zobowiązany do złożenia zgody w sekretariacie szkoły. (Zgoda do pobrania z zakładki: Strefa Ucznia->Zgoda na objęcie opieką stomatologiczną bądź  w zakładce Rodzic->Ogłoszenia). Harmonogram w zakresie profilaktycznych świadczeń stomatologicznych uzgadnia w formie pisemnej dyrektor w porozumieniu z Zakładem świadczącym usługi. Świadczenia ogólnostomatologiczne przeprowadzane są nieodpłatnie w godzinach pozalekcyjnych w obecności Rodzica, w terminie indywidualnie ustalonym z Przychodnią, na podstawie wskazań lekarskich (kartoteki ucznia) przekazanych w trakcie wizyty profilaktycznej.

 

Świadczenia stomatologiczne wykonywane będą w gabinecie  zlokalizowanym w:  

  1. Gabinety Stomatologiczne „W Gwiazdach” Al. W. Roździeńskiego 90 w Katowicach

 

 

 

 

Rodzinna piecza zastępcza

 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach, będący organizatorem rodzinnej pieczy zastępczej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej.
W rodzinnych formach pieczy zastępczej przebywają dzieci, które z różnych względów znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą pozostawać pod opieką rodziców. Każde dziecko pragnie domu i rodziny, która da wsparcie i poczucie bezpieczeństwa, doceni
i wytłumaczy. Jednak nie każde dziecko ma tyle szczęścia, by móc wzrastać w takich warunkach. Niestety na terenie naszego miasta wciąż brakuje rodzin zastępczych gotowych przyjąć pod opiekę dzieci tego potrzebujące.

W związku z powyższym poszukujemy osób, które czują wewnętrzne pragnienie niesienia ciepła i miłości, które jednocześnie są gotowe poświęcić dzieciom czas i serce. Apel kierujemy do osób odpowiedzialnych i odważnych, gotowych podjąć to wyzwanie.

Zadaniem rodziny zastępczej jest opieka i wychowanie dzieci w tradycyjnym systemie rodzinnym oraz w atmosferze sprzyjającej prawidłowemu rozwojowi dzieci.

 

Informacje na temat rodzicielstwa zastępczego, warunków koniecznych do bycia rodziną zastępczą oraz procedury opiniowania uzyskać można od pracowników Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Katowicach, ul. Wojewódzka 23, tel. 32 251 71 31, 32 203 17 50, 32 251 71 89 oraz od pracowników Działu ds. Rodzin z Dziećmi, ul. Jagiellońska 17,
tel. 32 251 00 87.

Informacje zamieszczone są również na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach: www.mops.katowice.pl w zakładce „Zostań rodziną zastępczą"