Dyrekcja

maelogoZESPÓŁ SZKÓŁ HANDLOWYCH

              IM. BOLESŁAWA PRUSA W KATOWICACH

 

Praktyki Zagraniczne 2019 Hiszpania - MALAGA

 

PRAKTYKI

Uczestnicy

Uczestnikami byli uczniowie Technikum oraz Branżowej Szkoły I Stopnia Zespołu Szkół Handlowych im. Bolesława Prusa w Katowicach kształcący się w zawodach: technik handlowiec, technik księgarstwa, sprzedawca.

Miejsca praktyk

Sklepy detaliczne branży spożywczej oferujące produkty regionalne, branży odzieżowej i sklepy charytatywne działające na rzecz fundacji CUDECA.

Program kulturowy:

 • Kurs języka hiszpańskiego w wymiarze 50 godzin

 • Dodatkowe lekcje języka angielskiego, z wykorzystaniem e-learningu

 • Wycieczki: Sewilla, Granada

Formalne potwierdzenie uczestnictwa w projekcie:

 • Certyfikat języka hiszpańskiego

 • Certyfikat uczestnictwa w programie

 • Ocena umiejętności ECVET

 • Europass Mobilność


Podsumowanie Praktyki Zagranicznej w Hiszpanii

Tradycją się stało, że uczniowie Zespołu Szkół Handlowych im. Bolesława Prusa mieszczącego się w Katowicach przy ul. Gen. J. Hallera 60 zdobywają dodatkowe doświadczenie zawodowe na praktykach zagranicznych finansowanych z funduszy europejskich w ramach programu Leonardo da Vinci ?Uczenie się przez całe życie?. Wiosną 2013 roku dwie 20-osobowe grupy odbyły trzytygodniowe praktyki w Hiszpanii w miastach Cordoba i Granada realizując projekt: ?Idea sprawiedliwego handlu i sprzedaż produktów regionalnych w kształceniu odpowiedzialnego handlowca?. Wartość projektu wyniosła 101 140 ?.

 

 

 

 

PRAKTYKI ZAGRANICZNE W HISZPANII -Grupa II

Nasza hiszpańska przygoda zaczęła się od niedzielnej nocy 26 maja gdy budziki zerwały nas z łóżek o 2:00 nad ranem. Podróż na lotnisko w Warszawie minęła nam bardzo szybko. Po odprawie celnej pełni mieszanych emocji związanych z lotem wsiedliśmy do samolotu.

Podczas lotu udało nam się dostrzec miejsca takie jak Mont Blanc i Pireneje, czego zazdroszczą nam nasi najbliżsi, którzy nigdy nie mieli okazji zobaczyć tego z perspektywy lotu ptaka.

Po niecałych 4 godzinach lotu szczęśliwie wylądowaliśmy na lotnisku Barajas w Madrycie, skąd udaliśmy się do Granady. Mimo zmęczenia podróż przebiegła szybko i w rozśpiewanej atmosferze - kierowca zapewnił naszej grupie atrakcje podczas ostatniej części naszej drogi do celu wprowadzając nas w wesoły, hiszpański klimat.

Po dotarciu na miejsce zachwycaliśmy się pięknymi krajobrazami, które nas otaczały.

Pierwszego dnia poznaliśmy wszystkich hiszpańskich opiekunów. Udaliśmy się również na spacer po Granadzie z Isidro ? naszym przewodnikiem i jednocześnie nauczycielem języka hiszpańskiego.

Poznaliśmy również nasze miejsca praktyk i naszych pracodawców ale przede wszystkim różnorodność asortymentu.

Tego samego dnia rozpoczęliśmy lekcje hiszpańskiego podczas, której nauczyliśmy się między innymi (nawet płynnie?) nowych hiszpańskich zwrotów: ?Que hora es? ?Cómo puedo ayudarlo?

WYDARZENIA

wybierz datę

Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Ogłoszenia

 • Ogłoszenia +

  Witamy na naszej stronie          ZESPÓŁ SZKÓŁ HANDLOWYCH JAKO GŁÓWNY ORGANIZATOR ZAPRASZA 22 LISTOPADA 2019 ROKU DO Read More
 • 1

INST

 

 

szkola pamieta

Login Form

filmy

tlo100

ZSH KATOWICE VIDEO

DSC06134

FAIRTRADE - KATOWICE

ZSH KATOWICE - MY POTRAFIMY VIDEO

DSC06107

OBECNIE NA STRONIE

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.