Klub Przedsiębiorczości

maelogoZESPÓŁ SZKÓŁ HANDLOWYCH

              IM. BOLESŁAWA PRUSA W KATOWICACH

 

 

 

Klub Przedsiębiorczości rozwija zainteresowania uczniów związane z życiem gospodarczym kraju. Pomaga uczniom przygotować się do różnego rodzaju konkursów o tematyce ekonomicznej. Jak co roku uczniowie biorą udział w Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menadżerskich. Eliminacje szkolne odbędą się w listopadzie. Najlepsze osoby wezmą udział w zawodach okręgowych.

Na zajęciach klubu można uzyskać pomoc w przygotowaniach do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Przekonaj się do prywatyzacji

W projekcie realizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem pod patronatem Ministra Skarbu Państwa, w etapie I szkolnym udział wzięły dwie klasy. Klasa II Technikum i III Technikum. Najwięcej punktów zdobyły: Wioletta Marcinkowska (13 pkt.) z klasy II Technikum i Anna Sporys (11 pkt.), Monika Sitkowska (11 pkt.) z klasy III Technikum. Aby przejść do etapu II międzyszkolnego wymagana była ilość punków min. 14 :(

*************

W ramach programu „Patrz i zmieniaj” pod Warszawą w Śródborowie 17-18 kwietnia 2010 roku odbyło się szkolenie opiekunów programu, które obejmowało następującą tematykę: wprowadzenie do metod wspierania uczniów, coaching i konstruktywne przekazywanie informacji zwrotnej, wykorzystanie filmu w pracy z uczniami, praktyka tworzenia zajęć dotyczących tematyki edukacji globalnej z wykorzystaniem metod aktywizujących.
Razem z opiekunem mgr Ewą Łazowską uczestnikami warsztatów były uczennice klasy II Technikum – Anna Sporys i Magdalena Korzeń.
Warsztaty były prowadzone oddzielnie dla uczniów i dla opiekunów.

Nowe projekty, nowe wyzwania!

PATRZ I ZMIENIAJ – to nasza Szkoła w roku szkolnym 2009/2010 uczestniczyła w tym projekcie. Projektem objęto 60 uczniów. Korzystaliśmy na lekcjach z filmoteki Centrum Edukacji Obywatelskiej. Filmy zostały wykorzystane na lekcjach: geografii i godzin wychowawczych.
Największą popularnością cieszyły się filmy:
• My kupujemy kto płaci.
• Święta woda
• Droga czerwonej lodówki.

Szkoła przez CEO została wyposażona w edukacyjne filmy, które mogą być wykorzystywane przez wszystkich nauczycieli.


*******************

 

"Dzień Przedsiębiorczości"


Nasza szkoła 4 kwietnia 2008r. uczestniczyła w programie „Dzień Przedsiębiorczości” . Udział wzięła klasa III Technikum. Programem objęto 24 uczniów. Działania podjęte podczas realizacji programu realizowane były przez szkolnego koordynatora mgr Ewę Łazowską. Wszyscy uczniowie 4 kwietnia dotarli do firm, z którymi szkolny koordynator podpisał zobowiązania, że poświęcą uczniom kilka godzin. Najaktywniejszą firmą była Spółka Doradztwa Podatkowego GRNB – PARTNER sp. z o.o. w Mikołowie. Przyjęto 10 uczniów, w tym 6 pracowało w Mikołowie, a 4 w Katowicach (oddział firmy) . Opiekunem był mgr Zbigniew Błaszczyk. Pozostali uczniowie rozproszeni byli w bankach: Citybank Handlowy w Sosnowcu, w Katowicach i Siemianowicach Śląskich. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni. Paulina Cholewa sama w trakcie „Dnia Przedsiębiorczości” założyła sobie konto bankowe, z czego była bardzo dumna. Pomagał jej w tym opiekun.

WYDARZENIA

wybierz datę

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • 1

Login Form

filmy

tlo100

ZSH KATOWICE VIDEO

DSC06134

My na mapie

ZSH KATOWICE - MY POTRAFIMY VIDEO

DSC06107

OBECNIE NA STRONIE

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.