AKTUALNOŚCI

maelogoZESPÓŁ SZKÓŁ HANDLOWYCH

              IM. BOLESŁAWA PRUSA W KATOWICACH

 

 

08.12.2017r.

erasmuslogo

Projekt „Więcej niż sprzedawca”

 

W piątek 8 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się konferencja podsumowująca projekt „ Więcej niż sprzedawca”, zrealizowany z funduszy programu Erasmus+.

Na konferencję przybyli przedstawiciele Kuratorium Oświaty , Urzędu Miasta  - Wydział Funduszy Europejskich, Regionalnego Ośrodka  Doskonalenia Nauczycieli, pracodawcy prowadzący praktyczną naukę zawodu oraz rodzice naszych uczniów.

konferencja17

Konferencję otwarła Roksana Białachowska uczennica klasy II Technikum – uczestnik zagranicznych praktyk, któraw języku angielskim powitała  i zapoznała z projektemwszystkich obecnych.

konferencja 171konferencja 173konferencja 172Pani Maria Kudela - nauczyciel i koordynator przedstawiła cele , główne założenia oraz realizację projektu. Następnie uczestnicy opowiadali o swoich praktykach, zdobytych umiejętnościach
i wrażeniach z pobytu.

Wszyscy uczestnicy współorganizowali to wydarzenie, poprzez przygotowanie  prezentacji, tablic tematycznych i wykonanie ekspozycji w organizowanej pracowni baristyki . Ponadto młodzież przygotowała poczęstunek dla zaproszonych gości.

Pracownia baristyki, z zakupionym profesjonalnym ekspresem do kawy, zapewni trwałość efektu projektu i obejmie pozostałych uczniów. Wsparcie tego działania zadeklarował obecny na konferencji Pan Krzysztof Siwiec – absolwent Szkoły.

Oklaski i  miłe słowa były nagrodą dla organizatorów konferencji.

prezentacja2

Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

 

WAŻNE
Przypominamy, że już niedługo mija termin oddawania prezentacji multimedialnych związanych z naszą szkołą. Pamiętajcie, że na zwycięzców czekają cenne nagrody. Za wszystkich trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!:)

LUTY
Walentynki... Uczniowie uczestniczyli w konkursie Walentynkowym, gdzie musieli wykazać się umiejętnościami pracy w grupie oraz prawidłowej interpetacji danych wskazówek w celu dotarcia do celu. Przerwy umilała nam muzyka, w rolę dj-ów wcieliły się uczennice klasy pierwszej.

W styczniu m.in odbył się Tydzień Matematyczny. Czas poświęcony matematyce... Poszczególni uczniowie uczestniczyli w różnego rodzaju konkurencjach matematycznych m.in rozwiązywali sudoku, zagadki matematyczne, uczestniczyli w quizie matematycznym. Pracowali zarówno indywidualnie jak i grupowo. Dla każdego uczestnika przygotowany został dyplom, a na zwycięzców czekały upominki.
Miesiąc póżniej nasi uczniowie próbowali również swoich sił w konkursie matematycznym, przeprowadzanym w naszej szkole. Zwycięzcą serdecznie gratulujemy!

GRUDZIEŃ
Czas magiczny... Na początku miesiąca odbyły się zajęcia związane z tematyką HIV-AIDS, podczas, których uczniowie mieli możwilość prowadzenia swobodnej dyskusji, wymiany poglądów oraz pogłębienia dotychczasowej wiedzy w tym temacie.
W naszej szkole nie zabrakło szkolnych Mikołajek, kiermaszu świątecznego - podczas, którego można było podziwiać ozdoby, kartki, stroiki i inne świąteczne cuda przygotowane przez naszych uczniów. Odbyły się również Jasełka, po których każda z klas miała okazję podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia.


LISTOPAD
Miesiąc zadumy i refleksji. W naszej szkole odbyła się oczywiście akademia upamiętniająca Dzień Odzyskania Niepodległości przez Polskę, poświęcona również pamięci wszystkim zmarłym.
Koniec miesiąca to Andrzejki, uczniowie naszej szkoły przygotowali przepyszne wypieki, których za symboliczną kwotę można było spróbować. Zebrane pieniążki przekazane zostały na rzecz pobliskiego schroniska. Nie zabrakło zabawy... na każdej przerwie, każda klasa wraz z wychowawcą uczestniczyła w różnego rodzaju konkurencjach, mających na celu jeszcze lepszą integrację:)CO SIĘ DZIAŁO W PAŹDZIERNIKU?
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Podczas uroczystości wręczone zostały dyplomy dla nauczycieli w poszczególnych kategoriach, o czym zadecydowali uczniowie we wcześniejszym głosowaniu.
Halloween - w tym dniu każda klasa przygotowała magiczny wystrój swojej sali, efekt był zaskakujacy. Pracę naszych uczniów oceniało jury, składające się z pani Dyrektor i przedstawicieli grona pedagogicznego.
Dla zwycięzców przewidziane były nagrody.


WSPOMNIENIA RAJDU INTEGRACYJNEGO - WRZESIEŃ 2016:)

WSPÓLNE PIECZENIE KIEŁBASEKWYCZERPUJĄCA DROGA NA SZCZYT


NASI UŚMIECHNIĘCI PIERWSZOKLASIŚCI
OFICJALNE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

OSOBLIWY ŚWIAT FIZYK
Dnia 29 września nasi uczniowie odwiedzili Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Wydarzenie to miało na celu pogłębienie wiedzy z zakresu fizyki, a przedewszystkim uświadomienie sobie, że otaczający nas świat i wszystkie nawet najprostsze czynności rządzą się jej prawami. Uczestniczyliśmy w wykładach prowadzonych przez profesorów, którzy w sposób niezwykle ciekawy ukazywali nam niezwykłe oblicze fizyki poprzez różne doświadczenia:))

26 Edycja Olimpiady wiedzy Archimedes-Matematyka.Plus

Zgłoszenia do 14 października u p. Toczek.
Koszt udziału: 9zł
:):)


ERASMUS +Wszyscy chętni do wzięcia udziału w realizacji projektu „Więcej niż sprzedawca” proszeni są o złożenie dokumentów aplikacyjnych do dnia
13 PAŹDZIERNIKA 2016
Teczka kandydata powinna zawierać:
1. EUROPASS CV.
2. LIST MOTYWACYJNY, w którym kandydat uzasadnia dlaczego chce wziąć udział w realizacji projektu i wyjechać na praktykę zagraniczną oraz podaje wybór rodzaju praktyki, która może być powiązana z baristyką, lodziarstwem, florystyką lub stylizacją witryn sklepowych, ten wybór również należy uzasadnić.
3. PISEMNĄ ZGODĘ PRACODAWCY NA ODDELEGOWANIE NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE.
Przy rekrutacji do I grupy wyjazdowej pierwszeństwo będą mieć uczniowie klas starszych a w przypadku równej ilości punktów osoby nie uczestniczące wcześniej w projektach unijnych.
Dokumenty przyjmują pani M. Kudela i pani A. Kowolik.


Informacja dla uczniów naszej szkoły:)

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w wyborach samorządu szkolnego, które odbędą się w dniach 5 i 6 października 2016 r.
Aby zagłosować wystarczy mieć ze sobą dokument ze zdjęciem.
Więcej informacji o kandydatach szukajcie w szkole, zachęcamy do zapoznania się z plakatami.

Zapraszamy,
Opiekun samorządu.

OGŁOSZENIE Z URZĘDU MIASTA


Dzień e-urzędu
28 września 2016 r. godz. 12.00-17.00
Plac Kwiatowy na Rynku w Katowicach ( w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych BOM na Rynku 1)

Czekamy na wszystkich, którzy chcą oszczędzić swój czas i pieniądze. Przyjdź, a nie będziesz stał w kolejkach.

Dowiesz się co to jest SEKAP, ePUAP i podpis elektroniczny. Pomożemy ci założyć konto i potwierdzimy profil zaufany ePUAP.
Wyjaśnimy jak wysłać wniosek elektroniczny do urzędu.

Zaprasza Urząd MiastaPIKNIK NA BUROWCU 24 WRZEŚNIA

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w pikniku rodzinnym z okazji Dni Burowca.
Uczniowie naszej szkoły pod okiem nauczycieli przygotowali atrakcje dla najmłodszych. Malowanie, kolorowanie, wykonywanie rzeczy manualnych, wymiana książek. Przygotowania nie poszły na marne bo najmłodsi uczestnicy chętnie nas odwiedzali i wspólnie z nami spędzali ten sobotni dzień. Przedstawiamy kilka zdjęć z tego wydarzenia:)
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017!!!


Dnia 1 wrześnie uroczyście powitaliśmy nowy Rok Szkolny.
Mamy nadzieje, że będzie pełen pogodnych, radosnych i owocnych dni.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom życzymy samych sukcesów.


witaj szkolo1
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
W piątek 24 czerwca 2016 roku uroczyście pożegnaliśmy absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej, a radośnie powitaliśmy wakacje. Uroczystość była dostojna - były dyplomy, nagrody i podziękowania, wsytęp uczniów klas I i II Z. Ponadto fundator nagrody, nasz absolwent Krzysztof zaprezentował laptopa - nagrodę, o którą w szranki staną nasi uczniowie już od września 2016 roku!
W okresie wakacyjnym zachęcamy do odwiedzania naszej strony, facebooka, nadsyłania wakacyjnych fotek i pozdrowień, które w miarę możliwości będziemy publikować.
Uczniom i pracownikom Zespołu życzymy udanego wypoczynku, wspaniałych wrażeń, pięknej pogody - radosnych wakacji!!
Do zobaczenia we wrześniu!!:)

Relacja z Dni Otwartych w Naszej Szkole!:)
W dniach 21 i 22 kwietnia naszą szkołę odwiedzili gimnazjaliści, którzy
w ramach przedsiębiorczego wyboru zawodu uczestniczyli w grze edukacyjnej. Zarówno uczniowie naszej szkoły jak i goście, którzy nas odwiedzili mieli możliwość uczestniczenia w przeróżnych konkurencjach, za które przyznawane były punkty, a później nagrody. Mogliśmy zwiedzić iglarnię, w której uczniowie mogli spróbować swoich sił w robótkach ręcznych i stworzyć przepiękne wzory za pomocą maszyny do szycia, sprawdzić funkcjonowanie i zasady działania kas fiskalnych, sprawdzić znajomość podstawowych przypraw i produktów, rozwiązywanić krzyżówki, uczestniczyć w zabawch słownych i związanych z literaturą, quzie geograficznym, pakowaniu różnego rodzaju paczuszek. Uczniowie mieli możliwość wykazania się w konkurencjach tanecznych oraz sprawnościowych. Cieszymy się, że wszyscy wspólnie świetnie się bawili. Spędzony wspólnie czas był dla nas niesamowity. Dziękujęmy:) Przedstawiamy zdjęcia


21 I 22 KWIETNIA 2016

PRZEDSIĘBIORCZY WYBÓR ZAWODU
– GRA EDUKACYJNA Z ELEMENTAMI EDUKACJI CZYTELNICZEJ

Serdecznie zapraszamy w tych dniach wszystkich gimnazjalistów, na których czeka wiele atrakcji. Gwarantujemy świetną zabawę.
Szkoły biorące udział proszone są o potwierdzenie przybycia telefonicznie.

Czekamy na WAS!:)
"Lepsze deko handlu, niż kilo roboty"

15 grudnia klasa 1T wybrała się do Międzynarodowego Centrum Kongresowego, gdzie uczestniczyła w warsztatach pt. "Od kubka kawy...,czyli jak Twoje zakupy wpływają na świat".
Dziękujemy Pani Jolancie Rozmus - nauczycielowi Gimnazjum nr 2 im.Jana Pawła II w Chorzowie, która przeprowadziła spotkanie w sposób niezmiernie ciekawy.
W trakcie dowiedzieliśmy się czym jest Sprawiedliwy Handel, poznaliśmy sytuację pracowników w krajach Globalnego Południa oraz ideę odpowiedzialnej konsumpcji. Chętnie uczestniczyliśmy w zadaniach grupowych i zadawaliśmy pytania.

Pełni nowej wiedzy mogliśmy następnie obejrzeć wystawę "7 miliardów Innych".
Ekspozycja składa się z kilkunastu kontenerów, w których wyświetlane są nagrania wykonane w ramach projektu, filmy tematyczne oraz kulisy przedsięwzięcia. Projekt pokazuje wizje mieszkańców 84 krajów: ich marzeń, obaw, doświadczeń, nadziei. Wystawa "7 miliardów innych" od 2009 roku wędruje po świecie. Można się z nią zapoznać w MCK do 3 stycznia - zachęcamy.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Anety!

27 listopada 2015 uczennica II klasy Technikum Handlowego - Aneta Skrzypek odebrała dyplom potwierdzający zdobycie wyróżnienia za wyniki w nauce. Śląski kurator oświaty - Stanisław Faber osobiście gratulował stypendystom. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 9:00 w auli Kazimierza Lepszego Uniwersytetu śląskiego i oprócz uczniów wzięli w niej udział także nauczyciele, dyrektorzy i rodzice stypendystów. Spotkanie uwieńczone zostało wykładem okolicznościowym „Czy energia zielona jest zielona”, który wygłosiła dr hab. Agnieszkę Kompała-Bąba. Aneta znalazła się w grupie 445 równie zdolnych stypendystów w województwie śląskim.
Gratulujemy naszej uczennicy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasi uczniowie grają w OIL CITY - GALICYJSKĄ GORĄCZKĘ CZARNEGO ZŁOTA
Nasi uczniowie grają w OIL CITY - GALICYJSKĄ GORĄCZKĘ CZARNEGO ZŁOTA.
Dzisiaj w rolę XIX- wiecznych przedsiębiorców wcielili się uczniowie klasy II, szło im bardzo dobrze, niektórzy "zbili" całkiem duże majątki. Mają głowę do interesu, w końcu uczą się w szkole o profilu handlowym.... więc przedsiębiorczość i biznes mają w małym paluszku!
Oil City to planszowa ekonomiczna gra symulacyjna o
początkach przemysłu naftowego w Galicji.
Gracze wcielają się w postaci autentycznych dziewiętnastowiecznych przedsiębiorców. Działają
w trzyosobowych spółkach. Kupują działki, zatrudniają wiertaczy, rozbudowują infrastrukturę, prowadzą wydobycie i sprzedaż wagonów z surowcami (nafta uzyskana z ropy naftowej, gaz, wosk ziemny). Prowadzą firmy w warunkach gwałtownie zmieniających się cen surowców. Inwestują w rozwój własnych działek i
nawiązują współpracę z innymi spółkami. Wygrywa spółka, która po sześciu turach gry uzyskała największą wartość.
http://www.muzeum.gorlice.pl/wydarzenia-kulturalne/art/oil-city-galicyjska-gorczka-czarnego-zota
SFYOUTH "Szkoły dla przyszłych pokoleń"

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej, który odbywał się w dniach 16-20 listopada nasza szkoła gościła przedstawicieli projektu Schools for Future Youth - SFYOUTH "Szkoły dla przyszłych pokoleń". Jest to projekt realizowany z Polską Akcją Humanitarną. W ZSH gościliśmy uczniów
i nauczycieli z Cypru, Włoch i Wielkiej Brytanii.
Pierwsze dwa dni grupy wraz z reprezentacją naszej szkoły spędzili czas
w Katowicach. Warsztaty i zajęcia odbywały się w murach ZSH. Podczas nich goście mogli poznać naszą szkołę, dowiedzieć się więcej o systemie edukacji w Polsce oraz wzięli udział w ciekawych warsztatach odnośnie globalnego obywatelstwa. W drugim dniu spotkania po zajęciach, uczestnicy projektu wspólnie wyruszyli na wycieczkę do Oświęcimia, gdzie zostali zapoznani z historią Żydów oraz zwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau.
W środę wszyscy wspólnie uczestniczyliśmy w grze miejskiej Fair Trade.
Natomiast w czwartek i piątek warsztaty odbyły się w Warszawie. Gdzie grupy zbierały pomysły na dalsze działania w ramach projektu.
Grafik był bardzo napięty, cieszymy się, że mogliśmy gościć przedstawicieli szkół z Europy w Katowicach oraz brać udział w ciekawych zajęciach. Dziękujemy również PAH i czekamy na więcej :) Jesteśmy zmotywowani do dalszej pracy i pełni nowych pomysłów.

11 LISTOPADA DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCITYDZIEŃ MATEMATYCZNY
W dniach 3-9 listopada w naszej szkole organizowany był " Tydzień matematyczny", w którym uczestniczyli przedstawiciele każdej klasy.
Akcja ta miała na celu pokazać, że matematyka wcale nie musi być taka starszna, a wręcz przeciwnie może być dobrą zabawą. Uczniowie podczas Tygodnia matematycznego rywalizowali w różnego rodzaju rozgrywkach matematycznych. Uczestniczyli w konkursie matematycznym, przeprowadzonym w formie teleturnieju, rozwiązywali zagadki matematyczne - sudoku, przygotowali plakat znanego matematyka wraz z jego historią, mieli możliwość sprawdzenia siebie
w sprawnym liczeniu -" Mistrz Rachunku". Każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział w Tygodniu matematycznym, a dla zwycięzców przygotowany był drobny upominek. Uśmiechy naszych uczniów utwierdzają nas w przekonaniu, że była to dla nich dobra zabawa.


Zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w V EDYCJI GRY MIEJSKIEJ „FAIR TRAIN” organizowanej przez Zespół Szkół Handlowych w Katowicach
w Europejskim Roku na Rzecz Rozwoju i Tygodniu Edukacji Globalnej 2015 pod hasłem: „Urzeczywistnianie równości”. Gra przygotowana jest w ramach partnerstwa szkół i placówek oświatowych ze wsparciem projektów: "Schools for Future Youth", „Zmieniaj nawyki na lepsze – kupuj odpowiedzialnie” oraz Sprawiedliwi, aktywni, świadomi – budowa podstaw dla kampanii „Szkoły Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu” w Polsce i Sprawiedliwi, aktywni, świadomi – rozwój kampanii „Społeczności Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu” w Polsce.
Honorowym Patronatem imprezę objął Śląski Kurator Oświaty mgr Stanisław Faber oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego dr Jan Olbrycht.
Patronatem imprezę objęli: Polska Akcja Humanitarna, Koalicja Sprawiedliwego Handlu, Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu.
Partnerskie szkoły i organizacje uczestniczące w przygotowaniu i organizacji gry:
1. Biblioteka Pałacu Młodzieży w Katowicach https://www.facebook.com/BibliotekaPalacuMlodziezy?fref=ts
Europe Direct Katowice https://www.facebook.com/EDKatowice?fref=ts
2. Fundacja ARKA NOEGO https://www.facebook.com/Fundacja-ARKA-NOEGO-1389017734667776/timeline/
3. Fundacja Kupuj Odpowiedzianie https://www.facebook.com/kupujodpowiedzialnie?fref=ts
4. Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowiehttps://www.facebook.com/Gimnazjum-nr-2-im-Jana-Pawła-II-w-Chorzowie-661853670528872/timeline/
5. Gimnazjum nr 2 w Katowicach https://www.facebook.com/pages/Gimnazjum-nr-2-w-Katowicach/1406289032921588?fref=ts
6. Gimnazjum nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Jaworzniehttps://www.facebook.com/Gimnazjum-nr-6-w-Jaworznie-647187435394098/timeline/
7. III Uniwersyteckie LO im. Adama Mickiewicza w Katowicachhttps://www.facebook.com/III-Liceum-Ogólnokształcące-imA-Mickiewicza-w-Katowicach-1071755859515766/timeline/
8. IV Liceum Ogólnokształcące im. Gen Maczka w Katowicachhttps://www.facebook.com/IV.LO.Katowice?fref=ts
9. Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Piekarach Śląskichhttps://www.facebook.com/MDK2piekaryslaskie?fref=ts
10. Pałac Młodzieży w Katowicach https://www.facebook.com/Pałac-Młodzieży-im-prof-Aleksandra-Kamińskiego-w-Katowicach-312939122099638/timeline/
11. Polska Akcja Humanitarna https://www.facebook.com/PolskaAkcjaHumanitarna?fref=ts
12. Polska Zielona Sieć
13. Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicachhttps://www.facebook.com/RODMKatowice?fref=ts
14. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Sosnowcuhttps://www.facebook.com/ZSO11wSosnowcu?fref=ts

W środę 28 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział
w Konferencji uczniowskiej "Nasz świat-nasza godność-Nasza przyszłość", która odbyła się w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczniowie szkół województwa śląskiego i małopolskiego postanowili zabrać głos w dyskusji na temat konsumenckich nawykówi ich wpływu na jakość życia ludzi w różnych częściach świata.
Konferencja jest podsumowaniem 3-letniej pracy uczniów w projekcie "Zmieniaj nawyki na lepsze".

Konferencję rozpoczął Happening taneczny "Kupuj odpowiedzialnie - Twoje pieniądze kształtują świat". Następnie uczestnicy udali się do Pałacu Młodzieży, gdzie brali udzia w warsztatach i debacie. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali także najciekawsze i najważniejsze akcje organizowane w ZSH w ramach edukacji globalnej.

23.10.2015 nasza szkoła wzięła udział w turnieju Goalball . Na turniej przyjechali Mistrzowie Polski w Goalballu, dziewięć szkół gimnazjalnych
i średnich oraz Old Boye. Nasza drużyna w składzie : Paweł Piekorz 1T, Kamil Bartel 1T ,Monika Jajko 1T, Anna Bernaś 1T , Marta Juszczyk 2Z oraz Natalia Piechota z 2Z dzielnie broniła naszej bramki. Do szkoły wrócilismy z pucharem i upominkami.


Koło Biblioteczne na 19.Targach Książki w Krakowie!

W pierwszym dniu Targów członkowie szkolnego Koła uczestniczyli w wycieczce na krakowskie Targi Książki. Było superaśnie, fantastycznie i bajecznie. Zwiedziliśmy wiele ciekawych stoisk, zaopatrzyliśmy bibliotekę w popularne tytuły, spotkaliśmy poetów, pisarzy, mamy nawet własną zakładkę...... Bawiliśmy się wyśmienicie! !!!!
19.10.2015 r. MŁODZI GŁOSUJĄ

19 października w naszej szkole odbyły się wybory parlamentarne
w ramach ogólnopolskiej akcji "Młodzi głosują" organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
W ramach kampanii grupa projektowa zajęła się akcją profrekwencyjną mającą na celu poszerzenie wiedzy o wyborach w Polsce oraz zachęcaniu do pójścia do urn.
W szkole na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie odbyły się także lekcje na temat wyborów, frekwencji i demokracji. Uczniowie chętnie dyskutowali
i wymieniali poglądy.
Grupa uczniów z klas 1 i 4 technikum z zaangażowaniem przygotowała salę do głosowania. Komisja wypełniała swoje zadania w skupieniu i cierpliwości.


14.10.2015 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


W środę 14 października obchodziliśmy
Dzień Edukacji Narodowej .
Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia połączona
z częścią artystyczną, którą zaprezentowali uczniowe klasy 1 i 2 technikum.
Całość dopełniała piękna oprawa muzyczna.

zd5

zdj4

zdjecie1

zdjecie3

Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci - stara się zobaczyć ich dusze.
(B. Cage)

RAJD INTEGRACYJNY 2015

Jak co rok nasza szkoła uczestniczyła w Rajdzie Integracyjnym.
Tym razem zagościliśmy w przepięknej miejscowości Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Mirów-Bobolice.
Podczas wycieczki podziwialiśmy malownicze widoki, jak również zabytkowy zamek królewski, wzniesiony za panowania Kazimierza Wielkiego w drugiej połowie XIV w.
Głównym celem naszej wycieczki było oczywiście uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych, którzy musieli wykazać się odrobiną aktywności fizycznej i przejść specjalnie przygotowany przez starszych kolegów tor.
Po zakończeniu pasowania wspólne usiedliśmy do ogniska, podziwiając piękno przyrody, ciesząc się wspólnym towarzystwem.
Prezentujemy kilka zdjęć upamiętniających naszą wycieczkę integracyjną.

rajd1


rajd3


rajd4

rajd5

rajd9ŚWIĘTO BUROWCA 19.09.2015r.

Na skwerze Hilarego Krzysztofiaka odbyło się „Święto Burowca – Piknik Rodzinny”, zorganizowane przez Radę Jednostki Pomocniczej, Miejski Dom Kultury i grupę „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców”
Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Przygotowali na tę okazję kącik zabaw dla dzieci, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Nasi uczniowie zadbali o to by najmłodsi goście tej imprezy bawili się równie dobrze jak dorośli.
Przedstawiamy kilka zdjęć z tego wydarzenia.

20150919 133102


20150919 135133

20150919 140519

20150919 145145

20150919 143956

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Jak co roku pożegnaliśmy wakacje.
Z uśmiechem i entuzjazmem witaliśmy nowy rok szkolny.
 

 

WYDARZENIA

wybierz datę

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • 1

Login Form

filmy

tlo100

ZSH KATOWICE VIDEO

DSC06134

My na mapie

ZSH KATOWICE - MY POTRAFIMY VIDEO

DSC06107