INSTRUKCJA BIP

maelogoZESPÓŁ SZKÓŁ HANDLOWYCH

              IM. BOLESŁAWA PRUSA W KATOWICACH

 

 Instrukcja korzystania ze strony podmiotowej BIP

 
 Dnia 6 września 2001 r. uchwalona została Ustawa o dostępie do informacji publicznej Dz. U. Nr 112, poz.1198. Określa ona zasady na jakich realizowany jest dostęp obywateli do wszelkich informacji publicznych. Ustawa wylicza również podmioty zobowiązane do udostępniania informacji publicznych. Są to, między innymi, jednostki samorządu terytorialnego. Celem Ustawy jest wprowadzenie jednolitych zasad udostępniania informacji publicznych.
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej, określa budowę strony Biuletynu Informacji Publicznej, także standardy struktury stron podmiotowych BIP oraz zakres i tryb przekazywania informacji niezbędnych do zamieszczenia na stronie głównej BIP
 


Zgodnie z tym Podmiotowa Strona BIP zawiera:
1) Logo – znak graficzny Biuletynu
2) Imię i nazwisko, numer telefonu, numer faksu i adres e-mail osób redagujących podmiotową stronę Biuletynu,
3) Instrukcję korzystania z podmiotowej strony Biuletynu,
4) Menu przedmiotowe,
5) Spis podmiotów,
6) Informacje o podmiotach (w szczególności URL strony podmiotowej    BIP)prowadzących strony podmiotowe BIP
8) Moduł wyszukujący.


Strona podmiotowa BIP Tarnowa Opolskiego tworzona jest zgodnie z następującymi aktami prawnymi:
·               Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej,
·               Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.
Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP Tarnowa Opolskiego umożliwia menu przedmiotowe umieszczone po lewej stronie ekranu. Podzielone jest ono na grupy tematyczne, czyli nazwę działu tj. np: ogłoszenia, akty prawne, finanse . W każdej z grup znajdują się nazwy pozycji menu . Po „kliknięciu” na wybraną nazwę pozycji menu, rozwija się lista artykułów.
Powrót do strony głównej BIP Tarnowa Opolskiego możliwy jest poprzez kliknięcie na znajdujący się w lewej części ekranu pasek z napisem "strona główna BIP".

W tej samej części ekranu można również znaleźć  informacje dotyczące statystyk odwiedzin stron BIP Tarnów Opolski, informacje dotyczące kontaktu z redaktorami BIP, mapę biuletynu, znajdują się tam także informacje dołączone w postaci plików do pobrania, do których można dotrzeć za pomocą linków. Pliki te zazwyczaj są publikowane w formacie PDF (Portable Document Format) i odczytywane za pomocą ogólnodostępnego programu Adobe Reader. 


Strony Biuletynu wyposażone są w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Lista zmian dostępna jest po kliknięciu w odnośnik "rejestr zmian" znajdujący się pod wyszukiwaniem.
Do szybszego wyszukania żądanej informacji służy pole wyszukiwania umieszczone po lewej stronie w menu głównym w dolnej części. W pole to należy wpisać słowo (lub słowa) kluczowe, a następnie kliknąć przycisk oznaczony "Szukaj". Po wykonaniu tej operacji wyświetlona zostanie lista artykułów spełniających zadane kryterium wyszukiwania.


W lewej dolnej części ekranu znajduje się odnośnik do głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej www.bip.gov.pl
Poniżej znajduje się odnośnik do głównej strony serwisu internetowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego www.mnisw.gov.pl

WYDARZENIA

wybierz datę

Sierpień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • 1

Login Form

filmy

tlo100

ZSH KATOWICE VIDEO

DSC06134

My na mapie

ZSH KATOWICE - MY POTRAFIMY VIDEO

DSC06107

OBECNIE NA STRONIE

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.