BIP

maelogoZESPÓŁ SZKÓŁ HANDLOWYCH

              IM. BOLESŁAWA PRUSA W KATOWICACH

 


Podsumowanie Praktyki Zagranicznej w Hiszpanii

Tradycją się stało, że uczniowie Zespołu Szkół Handlowych im. Bolesława Prusa mieszczącego się w Katowicach przy ul. Gen. J. Hallera 60 zdobywają dodatkowe doświadczenie zawodowe na praktykach zagranicznych finansowanych z funduszy europejskich w ramach programu Leonardo da Vinci „Uczenie się przez całe życie”. Wiosną 2013 roku dwie 20-osobowe grupy odbyły trzytygodniowe praktyki w Hiszpanii w miastach Cordoba i Granada realizując projekt: „Idea sprawiedliwego handlu i sprzedaż produktów regionalnych w kształceniu odpowiedzialnego handlowca”. Wartość projektu wyniosła 101 140 €.

 

 

 

 

PRAKTYKI ZAGRANICZNE W HISZPANII -Grupa II

Nasza hiszpańska przygoda zaczęła się od niedzielnej nocy 26 maja gdy budziki zerwały nas z łóżek o 2:00 nad ranem. Podróż na lotnisko w Warszawie minęła nam bardzo szybko. Po odprawie celnej pełni mieszanych emocji związanych z lotem wsiedliśmy do samolotu.

Podczas lotu udało nam się dostrzec miejsca takie jak Mont Blanc i Pireneje, czego zazdroszczą nam nasi najbliżsi, którzy nigdy nie mieli okazji zobaczyć tego z perspektywy lotu ptaka.

Po niecałych 4 godzinach lotu szczęśliwie wylądowaliśmy na lotnisku Barajas w Madrycie, skąd udaliśmy się do Granady. Mimo zmęczenia podróż przebiegła szybko i w rozśpiewanej atmosferze - kierowca zapewnił naszej grupie atrakcje podczas ostatniej części naszej drogi do celu wprowadzając nas w wesoły, hiszpański klimat.

Po dotarciu na miejsce zachwycaliśmy się pięknymi krajobrazami, które nas otaczały.

Pierwszego dnia poznaliśmy wszystkich hiszpańskich opiekunów. Udaliśmy się również na spacer po Granadzie z Isidro – naszym przewodnikiem i jednocześnie nauczycielem języka hiszpańskiego.

Poznaliśmy również nasze miejsca praktyk i naszych pracodawców ale przede wszystkim różnorodność asortymentu.

Tego samego dnia rozpoczęliśmy lekcje hiszpańskiego podczas, której nauczyliśmy się między innymi (nawet płynnie) nowych hiszpańskich zwrotów: ¿Que hora es? ¿Cómo puedo ayudarlo?

WYDARZENIA

wybierz datę

Grudzień 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Ogłoszenia

  • Ogłoszenia +

    Przypominamy uczniom o możliwości dołączenia się do akcji: "Uskrzydlamy", organizowanej przez Dom Aniołów Stróżów. Szczegóły u wychowawców klas. Samorząd szkolny Read More
  • 1

Login Form

filmy

tlo100

ZSH KATOWICE VIDEO

DSC06134

My na mapie

ZSH KATOWICE - MY POTRAFIMY VIDEO

DSC06107